Atrašanās vieta un vēsture

Dizaina salons-viesnīca Relais le Chevalier atrodas Kaļķu ielā, Vecrīgas gājēju zonā. Kaļķu iela pirmoreiz tikusi pieminēta 1407. gadā. Tās garums ir 583 metri. Tiešā viesnīcas tuvumā atrodas Doma baznīca, Melngalvju nams, Rātsnams, Latvijas Nacionālā opera un citi apskates objekti, kā arī neskaitāmi restorāni, bāri un mazi veikaliņi.

Mēs sākām uzņemt viesus 2017. gada jūlijā pēc 17. gadsimta beigās celtās ēkas atjaunošanas. Arhitekti un celtnieki ieguldīja nopietnas pūles, lai saglabātu fasādi un fasādes izciļņus – pakavu trešā stāva līmenī un lauvas attēlu, kas atgādina par to, ka reiz šajā ēkā bija viena no Rīgas vecākajām aptiekām – “Lauvas aptieka”. Saglabāts arī skaistais ieejas portāls un nelielais ornaments ar uzrakstu vācu valodā “Viena Kunga godināšana ir mūsu vienīgais gods”.

Restaurācijas augsto kvalitāti novērtēja eksperti. 2017. gadā Relais le Chevalier saņēma Rīgas Arhitektūras gada balvu par restaurāciju, kas veikta saglabājot vecpilsētas vēsturiskās arhitektūras iezīmes.

 

Koncepcija

Viesnīcas īpašnieku ideja bija izveidot modernu dizaina salonu-viesnīcu, kas apvienotu Vecrīgas šarmu un viesmīlību ar modernu dizainu, atsauktos uz vēsturi, vienlaikus pārsteidzot ar mūsdienīgām interjera detaļām. Franču stila elementi, kurus varat pamanīt viesnīcā, raisa asociācijas ar Francijai raksturīgo Savoir vivre (dzīves mākslu) un īpašo eleganci, kas atbilst viesnīcas galvenajam mērķim – piedāvāt viesiem ekskluzīvu, pozitīvu atmosfēru un sniegt neaizmirstamus iespaidus. Šī ideja tika atspoguļota arī viesnīcas nosaukumā – Relais le Chevalier, kas franču valodā nozīmē “bruņinieku naktsmītne”. Nosaukums atgādina viduslaiku romantiku un atspoguļo viduslaiku Vecrīgas šarmu.

 

Interjers

Viesnīcas interjeru radījuši itāļu dizaineri. Sekojot mūsdienu viesu uzņemšanas koncepcijai, dizaineri centušies radīt viesiem mājīguma un komforta sajūtu. Viņi strādāja, vadoties pēc noteikuma: dizains ir ne tikai skaisti un efektīgi, bet arī pielāgoti, līdz niansēm pārdomāti un pozitīvas emocijas raisoši risinājumi. Dizainam jāļauj radīt optimālus apstākļus gan viesu atpūtai, gan darba aktivitātēm.

Dizaineri pievērsa lielu uzmanību krāsām un izstrādāja katru viesnīcas stāvu noteiktā krāsu gammā.

Pirmais un pēdējais, 6. stāvs, dekorēti zilos toņos, kas rada uzticēšanās un drošības atmosfēru.

2. stāvs – visdažādākajos pelēkā toņos – no sudrabota pelnu pelēkā līdz maigam antracītam. Pelēkā krāsa nomierina, atslābina un paātrina iemiegšanu.

3.stāvs – spilgtās, dinamiskās apelsīna un fuksijas krāsās, kas simbolizē vitalitāti, juteklību un romantiku.

4. stāvs – no samtaina tumši zila līdz debess zilam. Šīs krāsas raisa pozitīvas emocijas un mazina nogurumu.

5. stāvs – bagātīga dzelteno toņu palete, kas izstaro gaismu un enerģiju, rada optimisma un možuma sajūtu.

 

Viesnīcas infrastruktūra

Viesnīcas Relais le Chevalier ēkai ir 6 stāvi.

Pirmais stāvs atvēlēts koplietošanas telpām, starp kurām centrālo vietu ieņem ātrijs – unikāla konstrukcija 6 stāvu augstumā. Ātrijs atrodas tieši aiz reģistratūras zonas un ir daļa no vestibila. Pirms ēkas rekonstrukcijas tur atradās iekšpagalms, kuru arhitekti un dizaineri pārveidoja. Veidojot ātriju, tika izmantoti spoguļi, kas pastiprina apgaismojumu un vizuāli palielina telpu, stikla un metāla daļas un kristāla lustras. Pa ātrija perimetru izvietoti stikla balkoni. Arī lifts pilnībā izgatavots no stikla. No augšpuses ātriju sedz caurspīdīgs jumts, kas ielaiž tajā dienasgaismu un piešķir dizainam īpašu skaistumu un oriģinalitāti.

Viena no ātrija priekšrocībām ir lieliska visu ēkas līmeņu pārredzamība. Viesnīcas viesi var viegli uztvert numuru un koplietošanas telpu atrašanās vietu.

Atteikšanās no tradicionālā dizaina ļāva dizaineriem racionāli izmantot katru ēkas metru un vizuāli paplašināt to ar spoguļsienu palīdzību un gaišo krāsu pārsvaru ātrija noformējumā. Interjeru papildina tādi akcenti kā mēbeles dabiskās, tumšās krāsās un dizaineru lampas, kas izvietotas dažādos līmeņos.

Ātrijs ir ne tikai viens no ēkas arhitektūras elementiem. Tas veic praktisku funkciju kā viesnīcas vestibils. Ātrija centrā ir zona ar mīkstiem krēsliem un dīvānu. Šeit viesi var atpūsties, strādāt un nobaudīt tasi kafijas vai tējas. Viesu rīcībā ir datori un ātrs internets.

Ātrijs ir arī ideāla vieta fotogrāfiju uzņemšanai.

 

No otrā līdz piektajam stāvam ir izvietoti 23 numuri, no kuriem daži ir ar skatu uz ātriju, un tajos nav logu ar skatu uz ielu. No pārējo numuru logiem paveras skats uz Līvu laukumu.

 

 

Pirmajā stāvā atrodas bārs "Kalvadoss" ar vasaras terasi, kur piedāvā kafiju, tēju, rūpīgi izvēlētus alkoholiskus un bezalkoholiskus dzērienus, uzkodas un labāko kalvadosu un sidru izvēli Rīgā.

 

Pirmajā stāvā atrodas arī dizaina salons "Le Chevalier by Akcenty".

Šeit jūs varat iegādāties franču, itāļu, kā arī vietējo amatnieku radītas rotaslietu, interjera priekšmetu un dekoru kolekcijas. Daudzi priekšmeti ir izgatavoti vienā eksemplārā.

 

Augšējā, sestajā stāvā viesnīcas viesi ēd brokastis, baudot satriecošu skatu uz pilsētas jumtiem. Šīs skaistās un gaišās zonas izkārtojumu iedvesmoja Latvijas galvaspilsētai raksturīgo tradicionālo ēku tēls.