Rīgas Motormuzejs

Rīgas Motormuzejā apskatāma Baltijā lielākā un daudzveidīgākā seno spēkratu kolekcija ar vairāk nekā 100 unikāliem automobiļiem un motocikliem. Muzeja ekspozīcija veidota kā aizraujošs stāsts par notikumiem, cilvēkiem un spēkratiem, kas papildināts ar multimediju un jaunāko tehnoloģiju risinājumiem. Ekspozīcija ir izvietota trīs stāvos. Lai muzeja apmeklētāji justos ērti un varētu pilnvērtīgi un lietderīgi pavadīt dienu muzejā, tiek piedāvāta virkne dažādu pakalpojumu: interaktīvas nodarbes bērnu rotaļu zonā, izzinošas ekskursijas gida pavadībā, muzeja kafejnīca, suvenīru veikals, kā arī plaša bezmaksas autostāvvieta.

Lasīt vairāk

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Muzeja ekspozīcijas 16 zāles iepazīstina ar Rīgas rašanos un attīstību vairāk kā 800 gadu laikā, kā arī ar kuģniecību Latvijas teritorijā no 10.gs. līdz mūsu dienām. Ekspozīcijās aplūkojamas unikālas vēstures liecības: senlatviešu rotas, darbarīki un ieroči, 13.gs. „Rīgas kuģis”, svari un mēri no Hanzas savienības laikiem, Rīgas bendes zobens, pasaulē mazākais fotoaparāts MINOX, izcili Rīgas sudrabkaļu darinājumi, viens no Rīgas senajiem brīnumiem – Lielais Kristaps, kā arī daudz kas cits.

Lasīt vairāk

Latvijas Dabas muzejs

Latvijas Dabas muzejs ir lielākā kompleksā dabas bagātību krātuve Latvijā un vecākais kompleksais dabaszinātņu muzejs Baltijā. Te būs ko skatīt, pētīt un izzināt: cilvēka evolūcija; visas pasaules dzīvnieku un putnu izbāzeņi; kukaiņu, augu, minerālu kolekcijas; reālās vides atveidojums; ceļojums Zemes vēsturē; zemestrīces izbaudīšana; vulkānu iedarbināšana; debesu pētīšana, daudzveidīgas izstādes; modernas un interaktīvas ekspozīcijas, izzinošas spēles un stāsti – šeit būs aizraujoši pavadīt laiku itin visiem: sākot no pavisam maziem ķipariem līdz cienījama vecuma apmeklētājiem!

Lasīt vairāk

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Uz muzeju pārvestas, uzstādītas un iekārtotas 118 senas celtnes no visiem vēsturiskajiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales no 17. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 30. gadu otrajai pusei. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums – kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos.

Lasīt vairāk

Līvu Akvaparks

Tur var traukties lejup pa dažādas sarežģītības slidkalniņiem, plunčāties baseinā, relaksēties SPA vai arī baudīt izsmalcinātus dzērienus peldošajā bārā. Viļņu baseinā, kuru ieskauj saulaina tropu pludmale, ik pēc 25 minūtēm var nākties piedzīvot īstu vētru ar 1,5 metru augstiem viļņiem! Paši mazākie var plunčāties mierīgākos baseinos – kur ūdens dziļums nepārsniedz 90 centimetrus. Darbojas arī vissezonas āra baseins. Pieejamas divas turku tvaika pirtis ar citronu un mentola aromātiem, kā arī sausā sauna un slapjā sauna. Nav jābēdā, ja līdzi nav peldkostīms, čības vai dvielis – visas šīs lietas var iegādāties uz vietas.

Lasīt vairāk

Zinātkāres centrs ZINOO Rīga

Centrs draudzīgā un nepiespiestā veidā cenšas atraisīt lielos un mazos cilvēkos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē. Vai varam iziet cauri sienai, kustināt priekšmetus tiem nepieskaroties, vai spuldzīti var iedegt, turot to rokā, bez elektrības vadu savienojuma un kā smadzenēm likt darboties efektīgāk - tikai daži no daudzajiem interaktīvajiem eksponātiem, kurus iespējams ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt un līdzdarboties!

Lasīt vairāk

"Laimas" šokolādes muzejs

Šī ir vieta, kur iepazīties ar šokolādes tapšanas tradīcijām un aizraujošā veidā gūt ieskatu šokolādes ražošanas un vēstures līkločos. Muzejs piedāvā ne tikai produktu prezentāciju un eksponātu apskati, bet arī iespēju pašam izmēģināt savas prasmes šokolādes veidošanā. Šokolādes darbnīca patiks gan lieliem, gan maziem kārumniekiem... Grupas vadītājs pieejams individuāli vai grupām līdz 30 personām. Ekskursijas iespējamas latviešu, krievu un angļu valodās. Ekskursijas ilgums 1h – 1.5h. Šokolādes darbnīca ir pieejama iepriekš piesakoties.

Lasīt vairāk

Piedzīvojumu parks "Mežakaķis" Mežaparkā

Piedzīvojumu parks visai ģimenei. Pieaugušie un bērni var pārbaudīt savu veiklību rāpjoties pa virvēm, trepēm un tīkliem. Atklājiet savu piedzīvojumu garu un iekarojiet jaunus augstumus!

Lasīt vairāk

Rīgas Zooloģiskais dārzs

Te ir iespējams satikt tīģerus, lāčus un žirafes, pavērot ķengurus un degunlācīšus, paviesoties tropu mājā un izpētīt zemūdens pasauli. Lauku sētā var iepazīties ar tradicionālajiem Latvijas mājdzīvniekiem! Plaša teritorija atvēlēta ūdensputnu kolonijai, citā vietā iemitināti plēsīgie putni – sastapsiet gan maitu lijas, gan pat kondoru! Eksotiskākie dzīvnieki sastopami zoodārza tālākajā galā – uz terases laiski gozējas nīlzirgi, kosmisku izmēru namā dzīvo žirafes, netālu līksmi skraidelē ķenguri.

Lasīt vairāk

Ekskursija ar retro tramvaju

Retro tramvajs no maija līdz septembrim, katru sestdienu, svētdienu un svētku dienu. Pirmā pietura - Ausekļa iela– senu parku ieskauta vieta ar Latvijas Jūrskolas majestātisko ēku. No turienes pa Elizabetes ielu var ar kājām nonākt līdz slavenajiem Rīgas jūgendstila un historisma kvartāliem. Nākamas pieturas – Nacionālā Opera un Nacionālais teātris – prestižāko kultūras notikumu vietas un greznākās 20.gadsimta sākuma celtnes. Tālāk tramvajs iet caur Rīgas centru līdz pat Mežaparkam, - kas ir viens no lielākajiem mežiem pilsētas teritorijā, bet interesants arī ar daudziem funkcionālisma arhitektūras paraugiem. Kompakts, kluss un zaļš ielu tīkls ar privātu apbūvi Ķīšezera krastā! Pēc kultūrvēsturiskas pastaigas varat ieturēt pusdienas kāda Mežaparka restorāniņā vai arī priecāsieties par brīvdabas piknika vietām pie ezera, labiekārtotiem rotaļu laukumiem un peldvietām. Mežaparkā atrodas arī Rīgas zoodārzs un Mežakaķis.

Lasīt vairāk

Rīga ir "Baltijas Parīze" un piedāvā apskatīt Eiropas bagātīgāko Jūgendstila arhitektūru ar vairāk nekā 50 muzejiem.

Tā ir viesmīlīga un iedvesmojoša pilsēta upes krastā, kas izceļas ar augstākā līmeņa kosmopolītismu un tās Vecpilsēta ir īsts mazo ieliņu labirints, kas piepildīts ar ēkām, kuras rotātas ar tradicionālām koka detaļām.

Šī pilsēta ir enerģiska, dinamiska un rosīga, pateicoties tās oriģinālajiem elementiem un neaizmirstamajām krāsām, kas aizkustina katra tās aplūkotāja sirdi.

Pieprasīt ekskursiju