Padomju slepenais bunkurs Līgatnē

9 metrus zem zemes tika ierīkots bunkurs, kur Latvijas komunistiskā elite varētu patverties kodolkara gadījumā. Tajā saglabājušās autentiskas aizgājušo laiku liecības, piemēram, telekomunikāciju bloks, kas nodrošina tiešus sakarus ar Maskavu, autonoma elektrostacija ar dīzeļģeneratoriem, ēdnīca, kurā var nobaudīt tradicionālus padomju laika ēdienus, kā arī dažādi tā perioda aksesuāri un padomju laika sadzīves priekšmeti. Vērsieties pie viesnīcas administratora, lai pieteiktos ekskursijai!

Lasīt vairāk

Spoku pilsēta Skrundā

Pamesta padomju laika militārā apmetne ar mājām, skolām, kazarmām un pat naktsklubiem. Vietējie iedzīvotāji saka, ka tajā nekad neligzdo putni un ka tur iespējamas dzirdes halucinācijas. Šeit jūs varat justies kā postapokaliptisku filmu varonis!

Latvijas Okupācijas muzejs

Ekspozīcija veltīta trīs pagājušā gadsimta okupācijas periodiem – vācu okupācijas un pirmās un otrās padomju okupācijas. Šeit apkopotas piemiņas lietas no ieslodzījuma un izsūtījuma vietām, vēsturiski dokumenti un fotogrāfijas, informācija par partizānu cīņām un nacionālās pretošanās kustības aktivitātēm.

Lasīt vairāk

Stūra māja

Tā dēvē bijušo PSRS Valsts drošības komitejas ēku, kurā tagad atklāts muzejs, kas veltīts stāstiem par visbriesmīgāko padomju varas instrumentu – čeku. Šeit iespējams apskatīt pagrabus, aizturēšanas kameras, nopratināšanas telpu un uzzināt par attiecībām starp cilvēku un tā laika varu. Vērsieties pie viesnīcas administratora, lai pieteiktos ekskursijai!

Lasīt vairāk

Latvijas Zinātņu akadēmijas ēka

Viens no izcilākajiem padomju laika arhitektūras paraugiem. Ēka tika uzcelta 1950-tajos gados pēc Maskavas augstceltņu līdzības, tāpēc to dēvē arī par "Staļina Zobu". Šeit iespējams uzkāpt līdz skatu platformai, kas atrodas 65 m augstumā. No turienes pilsēta redzama kā uz delnas – paveras skats uz Centrāltirgu, Vecrīgu un Daugavu.

Lasīt vairāk

Rīga ir "Baltijas Parīze" un piedāvā apskatīt Eiropas bagātīgāko Jūgendstila arhitektūru ar vairāk nekā 50 muzejiem.

Tā ir viesmīlīga un iedvesmojoša pilsēta upes krastā, kas izceļas ar augstākā līmeņa kosmopolītismu un tās Vecpilsēta ir īsts mazo ieliņu labirints, kas piepildīts ar ēkām, kuras rotātas ar tradicionālām koka detaļām.

Šī pilsēta ir enerģiska, dinamiska un rosīga, pateicoties tās oriģinālajiem elementiem un neaizmirstamajām krāsām, kas aizkustina katra tās aplūkotāja sirdi.

Pieprasīt ekskursiju